A380 ile Guangzhou’ya!

Skytrax 2016 Dünya Havayolu Ödülleri’nde Dünyanın En İyi Havayolu seçilen Emirates Havayolu, Çin Halk Cumhuriyeti’nin 67. Ulusal Günü olan 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren Dubai ve Guangzhou arasındaki uçuşlarını A380 uçağı ile gerçekleştirecek
Emirates, A380 ile uçtuğu destinasyonların sayısını artırıyor.

Guangzhou, Emirates’in popüler uçağı A380 ile Pekin, Şanghay, Hong Kong, Taipei, Londra, Paris, Sydney, Toronto, Auckland, Bangkok, Seul gibi 40’tan fazla destinasyona yaptığı uçuşlara eklenecek. A380 uçuşlarının başlaması ile Emirates, Güney Çin’den Dubai’ye artan seyahat ve ticaret talebini karşılamak için kapasitesini yüzde 15 artıracak.

Emirates, Guangzhou’ya First Class’ta 14 adet özel lüks suit, Business Class’ta 76 adet yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class’ta 401 adet geniş koltuktan oluşan 491 adet yolcu kapasiteli geniş gövdeli A380 ile üç sınıfta hizmet verecek. Uçuşlar, saat 10.20’de EK362 sefer sayılı uçuşu ile Dubai’den başlayarak, 22.05’de Guangzhou’da son bulacak. Dönüş ise EK363 sefer sayılı uçuş ile 12.15’te Guangzhou’dan başlayarak, 03.50’de Dubai’de sona erecek.

Emirates, prestijli Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri’nde bu yıl, Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence sistemi ile Dünyanın En İyi Havayolu seçildi. Emirates’in A380 uçağı ile seyahat eden bütün yolcuları, uçak içi eğlence sistemi “ice” ile en yeni filmler, TV şovları ve müziklerin yer aldığı 2.500’ün üzerinde ücretsiz kanalın yanında, Çince görsel ve işitsel eğlence içeriklerinin, podcast ve oyunların keyfini çıkarabiliyorlar. Ayrıca yolcular, ücretsiz Wi-Fi hizmeti ile yolculuk boyunca aile ve arkadaşları ile irtibatta kalabiliyorlar.

First Class ve Business Class yolcuları Emirates’in A380 uçak içi dinlenme salonunda sosyalleşip, rahatlayabiliyorlar. Emirates, EK362/363 sefer sayılı A380 uçuşunda Guangzhou’ya yolculuk yapan First Class müşterilerine uçak içi duş ve spa hizmeti sunan tek havayolu olma özelliği taşıyor.

Emirates; Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya ağında bulunan 65 ülkenin 31’inde 56 şehre hizmet vererek, Çin’in ekonomik, ticari bağlantılarını destekliyor. Emirates ayrıca, Guangzhou’ya gerçekleştirdiği A380 hizmeti ile Prag ve Varşova gibi popüler destinasyonlardan tatil amaçlı seyahat gerçekleştirenler için ideal bir bağlantı da sağlayacak. Aynı zamanda Kahire, Kuveyt, Doha, Amman, Al Medine ve Riyad gibi şehirlerden iş gezileri yapmak isteyen yolcular için de uygun bağlantı olanağı yaratılacak.

Dünyanın en büyük ticari uçağı çift katlı A380’in ferah ve sessiz kabin hizmeti, dünya çapındaki yolcular arasında oldukça popüler. Emirates şu anda filosunda bulunan 81’i sipariş halindeki 61 uçağı ile dünyanın en büyük A380 operatörü konumunda. Guangzhou, Emirates’in Pekin ve Şangay’dan sonra, popüler uçağı ile hizmet verdiği Çin’deki üçüncü seyahat noktası olacak. Emirates, Pekin, Şanghay, Guangzhou, Yinchuan ve Zhengzhou’dan seyahat eden gezginleri Dubai ve dünya çapında 150’den fazla noktaya bağlayacak.

Bir Cevap Yazın