Ülkemizde havayolları uçaklarda ne ikram ediyor?

Uçuşlarımızın en önemli parçalarından biridir uçak içi ikramlar ve nasıl bir menü ile karşılacağımızı, lezzetini, sunumunu hep merak etmişizdir. Yolculardan gelen taleplere, uçuş süresine, uçuş sınıfına, seferin kalkış saatine ve havayolunun dönemsel politikalarına göre ikramlar düzenli olarak yenileniyor. Yurt içi uçuşlarda genellikle sandviç ve atıştırmalık ikramları tercih eden havayolları, uzun mesafe uçuşlarda zetinyağlı ve sıcak menülere yer veriyor. Türkiye’deki belli başlı havayollarının genel olarak sunum tercihleri nasılmış, gelin biraz göz atalım.

THY

Türk Hava Yolları, yurt dışı uçuşlarında genellikle hafif ve zeytinyağlı yemek sunumlarını tercih ederken, öğün saatine göre menüyü her seferinde enfes bir tatlı ile tamamlıyor ve standart ikram hizmeti bilet ücretine dahil.

thy1 thy2

 

PEGASUS

Low cost airlines olarak tanımlanan düşük maliyetli havayolları arasında olan Pegasus Havayolları, eğer biletinizi yiyecek dahil paket olarak almadıysanız uçak içi ikramların tümünü ücretli olarak sunuyor, menüsünden bir kaç seçenek ise şöyle:

pgs3 pgs4

 

ATLASJET

İkramlarında genel olarak sandviç ve sıcak sunumları tercih eden havayolunun, ilave tercihler için menüsü de var ancak tüm ikramları ücretsiz olarak sunuluyor.

atlas1 atlas2

SUN EXPRESS

Sun classic ya da Sun premium paketlerinden birini satın almadıysanız, uçak içi ikramların tümü ücretli olarak sunuluyor, menülerden bir kaçı ise şöyle:

sun2 sun-1

ONUR AIR

Uçak içi ikramların tümü ücretli uçuş esnasında ya da öncesinde menünüzü belirleyebilirsiniz.

onurair1 onurair3

Bir Cevap Yazın