Chenot Palace Hotel Gabala: Bir ‘iyi olma’ merkezi

Sağlık ve İyilik uzmanı Henri Chenot, Azerbaycan’da modern ve son teknolojik donanımlara sahip bir iyilik merkezini hayata geçirdi. Beş yıldızlı, lüks ve yeniden canlandırıcı Chenot metotlarının uygulandığı detoks merkezi ve resort Azerbaycan’daki Nohur Gölü’nün hemen yanındaki muhteşem doğanın içinde Türkçe bilen ekibi ile Türkiye’den gelecek misafirlerini bekliyor

Büyüleyici çam ağaçlarının sessiz ve sakinliğiyle çevrilmiş olan ve huzur dolu Nohur Gölü’ne bakan Gabala’daki Chenot Palace Hotel nefes kesici bir ormanın kalbinde yeni bir sağlık hizmeti sunuyor.

Eğer tesisin felsefesi doğa diline çevrilebilseydi, ormanların huzuru, göllerin sessizliği, şelalelerin enerjisi ve Gabala bölgesindeki tepelerin nezaketi şeklinde sıralanabilirdi. Asalet ve enerjinin eşsiz bileşimi pastoral bir yerde kurulu Chenot Palace Hotel.

Yeniden şarj olabileceğiniz ve günlük yaşamın bizden aldığı enerjiyi yenileyebileceğiniz Chenot Palace Gabala, kalabalık şehirlerin karmaşa ve telaşından uzak mükemmel bir kaçış noktası.

Diagnostik ekipmanlara donatılmış 6000 M2’lik SPA alanı

6 bin metrekarelik medikal SPA en ileri diagnostik teknikler ve en yeni ekipmanlarla donatıldı. Bu güçlü ve eşsiz Chenot tedavi protokolleri yöntemi ile uzmanlaşmış tıbbi profesyoneller, her misafir için bireysel sağlığı arttırıcı kişiselleştirilmiş iyilik program sunabilmelerine olanak sağlıyor. Yenilikçi Human Performance Department (İnsanoğlu Performans Birimi), fiziksel iyilik için tüm vücut kriyoterapisi amaçlı -110 °C’de Cryo Chamber, fitness için spor laboratuvarı, yerçekimi karşıtı teknolojiler ve Normobaric Hypoxic (oksijeni azaltılmış) eğitim için tam donanımlı üst seviye bir Metabolik Laboratuar içeriyor.

Dr. Henri Chenot: İnsanlar artık uzun yaşıyor, biz onların gençlik performanslarını korumalarını sağlıyoruz

Bireysel iyilik Dr. Henri Chenot’un 45 yıldan fazladır azimle ve kararlılıkla yürüttüğü bir konu. Türkçe bilen donanımlı çalışanları ile otel, bireyin içsel uyumu için ön koşul olan vücut, zihin ve duygusal yaşam bütünlüğünü sağlamaya odaklanıyor.

“İnsanlar artık daha uzun yaşıyor ve gençlikteki performanslarını koruma ihtiyaçları var. Bizim arayışımız ve daimi taahhüdümüz sağlığa yatırım yapılmasına aracılık etmek, böylece vücut hücreleri, yaşamsal enerji ve fonksiyonellik açısından uyumlu ve zengin olacak. Taahhüdümüz şudur ki, biz bunu gurur, profesyonel bakım ve ekip ruhuyla yapıyoruz.” (Dr. Henri Chenot)

Yıllar geçtikçe bu prensibimiz kısa bir süredir uygulanan güçlü tedavi protokolleri için eşsiz sinerji geliştirmemize öncülük etti. Bu eşsiz teknikler uzun dönemli yararlarla beraber toksinlerin atılmasını, besinlerin sindirilmesini, canlılığın ve enerji seviyesinin arttırılması ve zihinsel dengenin yeniden sağlanması için vücudu harekete geçirmeyi amaçlıyor. Sonuçlar, bireysel ihtiyaçlara göre önerilen yaşam tarzı değişiklikleri ile birlikte uygulandığında daha etkili oluyor.

Doğru teşhis bütünsel bir yaklaşım çerçevesinde yapılıyor. Uygulanan bireysel tedaviler vücuda kendi içsel ilacını oluşturması için sinyal gönderecek ve enerjinin yeniden kazanılması, işlevsel kapasite, içsel uyum sağlayacak ve uzun zaman korunabilmesine yardımcı olacaktır.

Bu yolculuklarında misafirlere dahiliye, kardiyoloji, spor, enerji, akupunktur, estetik, besin, ortopedi, fiziksel terapi ve fitness profesyonellerden oluşan yüksek kaliteli medikal bir Avrupa ekibi eşlik etmektedir. Bu ekip aktif olarak uluslararası tıp kongrelerinde sunulan en son araştırmalarda yer almakta ve çalışmaktadırlar. Sonuç olarak, mükemmel ve uzun vadeli sonuçlar sağlayabilmek için en yeni ve en efektif teknik ve teknolojileri sunulmaktadır.

Efsanevi Chenot Diyeti vücudu temizler ve dengeler

Chenot diyeti ise bireysel iyiliğin sadece en iyi malzemelerin seçilmesinden gelmediğini, olağanüstü lezzet ve sunumla yiyeceklerin kalori yoğunluğu, besin değeri, eşsiz hazırlama ve pişirme yöntemlerinin de önemli olduğunu göstermektedir. Diyet vücudun temizlenmesi ve yeniden dengelenmesi için çok önemlidir. Hücre yenileme mekanizmalarını yaşlanma karşıtı ve anti imflamatuar aksiyonlarla harekete geçirmektedir. İçsel ve dışsal iyiliği arttıran diyet ve tedavilerin sinerjisi ile gündelik yaşama uygulanacak besin önerilerimiz herkese uzun vadeli iyilik sağlayacak, daha sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalarına yardımcı olacaktır.

Nohur Gölü kenarında, doğal şelaleleri ile ünlü 26 hektarlık alanda eşsiz manzara

Geniş 26 hektarlık alan; göletler, göller ve şelaleleriyle güzel bir manzara sunmaktadır. Gabala’nın sunduğu panoramik manzarayla asalet hissi, düşük yoğunluklu yürüyüş veya koşu egzersiziyle bireylerin enerjilerinin arttırılmasını teşvik eder. Lüksün yıldızları dış havuzda parıldadığında, mükemmel bir rahatlama ortamı yaratılmaktadır.

Doğal malzemeler ve renkler içeren Chenot Palace Gabala çevresindeki doğayla iç içe geçmiş bir merkez. İç tasarımı en küçük detaylarda bile doğayla uyumlu; doğa manzaralı geniş pencereler, doğal ahşap merdivenler ve sade tasarımlı mobilyalar hafiflik hissi uyandırırken misafirlere dinlenme ve iyileşme süreçleri için sade, iyileştirici ve ilham veren bir ortam yaratmaktadır.

72 oda ve üç villadan oluşan konaklama bölümlerinin her biri şık tasarlanmış ve çarpıcı göl manzarasına hakim. Ayrıca tüm odalardan SPA’ya özel bağlantılar bulunmakta.

Artık “lüks”, uzun vadede yaşam kalitesinin korunması

Zamanımızda lüksün büyük tanımı hiç şüphesiz ki uzun vadede yaşam kalitemizi ve işlevsel kapasitemizi yeniden kazanma veya korumayı sağlayan fiziksel ve zihinsel iyilikle alakalıdır. Bu nedenle uzun vadede sağlığın korunması ve performansın artırılması için iyilik konseptine değer veren herkes, gençliğin mükemmel uyumla vaat edildiği Chenot Palace Gabala’ya ideal bir dinlenme mekanı olarak güvenebilir.

Bir Cevap Yazın