Emirates, uçakta bar keyfini katlıyor

Emirates, geliştirilmiş A380 uçak içi dinlenme salonunu ITB Berlin’de vitrine çıkarıyor.

Multi milyon dolarlık uçak içi geliştirme programı kapsamında, amiral gemisi niteliğindeki Airbus A380 modelinde “Uçak İçi Dinlenme Salonu” da bulunacak.

Emirates Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Sör Tim Clark, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşıyor: “Müşterilerimizin favorilerinden olan A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu, Emirates’in A380 ile sunduğu hizmetin de ikonik bir özelliği haline geldi. 2008 yılında lanse ettiğimiz A380 Uçak İçi Dinlenme Salonumuz da o günden beri müşteri geribildirimleri doğrultusunda küçük ama sürekli olarak geliştirmeler yapıldı; müşterilerimizin dinlenme salonunda iletişim kurabilecekleri alanlar genişletildi. Bu son yenilikte özel yat kamaralarından ilham almanın yanı sıra, oturma alanlarını genişletmek ve yolcularımızın sosyalleşmeleri ve dinlenme salonunun hizmetlerinden faydalanmaları için salonu daha samimi ve kullanışlı hale getirmek gibi incelikli bazı değişiklikler de yaptık.”

Yeni Emirates A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu, ilk kez dünyanın en büyük turizm fuarlarından ITB Berlin’deki Emirates Infinite Possibilities standında görücüye çıkarıldı. Şu anda Airbus üretim tesislerinde Emirates’in yepyeni A380 uçaklarından birine kurulmakta olan dinlenme salonu,2017 yılının Temmuz ayında hizmete girecek.

EMIRATES A380 DİNLENME SALONU’NUN ÖZELLİKLERİ

Emirates’in A380 Dinlenme Salonu’nun en yeni versiyonunda yarım ay şeklindeki karakteristik bar korunurken, barın her iki yanındaki pencereler boyunca uzanan yeni koltuk düzeniyle koltuk sayısı artırılmış durumda. Özel yat kamaralarından ilham alınarak hazırlanmış tasarımda, her oturma alanının kendi masa ve penceresi bulunuyor. Dinlenme salonu, 8’i oturan toplamda 26 yolcuya aynı zamanda rahatça ev sahipliği yapabiliyor.

Yeni Uçak İçi Dinlenme Salonu, görsel ve atmosfer yönünden de daha sade. Kabin ve dinlenme salonu koltuklarında, kenarları parlak ve koyu ahşap tonlarıyla vurgulanmış açık şampanya renkleri kullanılıyor.

Emirates’in yaptığı yeni eklemeler arasında ayrıca Uçak İçi Dinlenme Salonu’nu diğer kabinlerden ayıracak ses geçirmez perdeler, yeni yumuşak ambiyans aydınlatma seçenekleri, kullanıcının isteğine göre ayarlanabilen LED aydınlatmalı yeni güneşlikler ve surround ses için subwooferlar da yer alıyor. Dinlenme salonunda ayrıca müşterilerin güncel uçuş bilgilerini almak ve canlı haber ve spor yayınlarını izlemek için kullanabilecekleri 55 inçlik bir LCD ekran da bulunuyor.

Emirates’in şu anda hizmet veren 92 adet A380 modelinin tamamında Uçak İçi Dinlenme Salonu yer alıyor. Geliştirilmiş dinlenme salonu, First ve Business Class yolcularına hizmet vermek üzere yine uçağın üst katında bulunuyor.

Yolcular; dinlenme salonunda gurme kanepelerin, dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş şarapların ve sınırlı sayıda üretilen içkilerin yanı sıra barmen tarafından hazırlanan özel kokteyllerin keyfini çıkarabilecekler.

A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu’nun yanı sıra endüstri lideri First Class Özel Suitler ve Duş Spa’ları da yenilendi. Bunun yanı sıra, kendi mini barına sahip, yatağa dönüşebilen lüks Business Class bölmeleri ferah ve sessiz kabinler ile uçak içi Wi-Fi ve Emirates’in film, dizi, müzik ve podcast yayınları sunan 2,500’ü aşkın kanala sahip, ödüllü “ice” Dijital Geniş Ekranı ile yenilendi.

Bir Cevap Yazın