4 kişilik bir ailenin tatil masrafı ne kadar?

Ramazan Bayramı’nın okulların kapanmasından 2 hafta sonraya denk gelmesiyle tatilciler erken rezervasyonlara yüklendi

Fiyatların tur tarihine ve gidilecek yere göre değişkenlik gösterdiği rezervasyonlarda 2 çocuklu bir ailenin haftalık otel harcamasının Türkiye ortalamasında 4 bin- 5 bin TL civarında değiştiği belirtildi.

Bu yıl ise turizmde iyileşme sürecinin başlayacağını umut ettiklerini belirten bir tur şirketinin müdürü Müge Erçetin, Nisan ayı itibarıyla piyasalarda hareketlenmenin yaşandığını söyledi.

Rus turistlerin etkisiyle iyi bir seyir izlediklerini söyleyen Erçetin, yaz dönemi ve bayram periyodu düşünüldüğünde tüm satışlarının yüzde 18 civarında artış gösterdiğini dile getirdi.

Ağırlıklı olarak Antalya, Muğla ve Bodrum illerine yönelik paketlerin ilgi gördüğünü belirten Erçetin, yüzde 35 indirim sağlayan erken rezervasyonların neredeyse bittiğini dile getirdi.

EN PAHALISI ANTALYA

Erçetin, rağbet gösterilen 3 ilden en pahalısının Antalya olduğunu belirterek, Haziran sonuna kadar Belek’te 5 yıldızlı bir otelin her şey dahil kişi başı gecelik 400 liradan başladığını aktardı. Eylül ayına kadar bu fiyatın kişi başı 600 TL’ye kadar çıkabileceğini anlatan Erçetin, Antalya’nın bayram dönemindeki gidiş dönüş uçak bileti fiyatının ise ortalama 800 TL olduğunu söyledi. “12 Haziran’da yüzde 40’a varan indirimler son buldu fakat indirimlere devam ediliyor” diyen Erçetin, “En pahalı fiyatlar Antalya’da fakat Alanya ve Side bölgelerinde Lara ve Belek’e göre daha uygun fiyatlı tesisleri bulmak mümkün” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın